Tuesday, September 30, 2014 درى | English | پښتو صفحه نخست | به ارتباط ما | اخبار | رابطه
 
صفحه نخست
- لست
- زنده گى نامه
- خط مشى
- مباحثات ( مردم و کانديدان)
- مصاحبه با کانديدان
- مصاحبه با راى دهنده گان
- چگونه راى دهيم ؟
- انتخابات آزاد و بيطرف
- صلاحيت هاى رئيس جمهور
- معرفى کميسيون هاى انتخابات
- رهنمود راى دهى
- آراء
- پروفايل رئيس جمهور آينده
- نخستين سخنرانى
- کابينه
- پيام ها به رئيس جمهور
- پيگرد وعده ها
- پاليسى انتخابات
- رهنمود انتخابات
- رهنمود انعکاس خواسته ها و نظريات مردم
- رهنمود پوشش انتخابات شورا هاى ولايتى
 
 
ازکانديداتورى اشرف غنى احمدزى و حامدکرزى حمايت صورت گرفت
تنها، حامد، غفارى و حکيمى, 13/08/2009

شبرغان، چاريکار، باميان، چغچران

آژانس خبرى پژواک ، ٢٢ اسد ١٣٨٨

از کانديدى داکتر اشرف غنى احمدزى و حامد کرزى در ولايات جوزجان، پروان و غور حمايت شد.

در گردهمايى که امروز به حمايت از داکتر احمدزى در ولايت باميان داير شد،بيش از ٤٠٠ تن   شرکت داشتند

عبدالعلى شفق يکتن از علماى باميان در سخنرانى خود از مردم خواست که راى خود را آگاهانه استعمال نمايند.

او افزود که از داکتر اشرف غنى احمد زى حمايت ميکند، زيرا براى حکومت آينده  طرح هاى قانع کننده دارد.

اسدالله مُخلص مسوول کمپاين احمدزى در باميان به آژانس پژواک گفت  قرار بود داکتر احمدزى شخصاً به باميان بيايد، اما به علل تراکم کار ها و برخى مشکلات ديگر آمده نتوانست.

او علاوه کرد که آماده گى اتخاذ شده و مردم منتظر سفر او بودند.

مُخلص ميگويد که اين کانديد رياست جمهورى طرفداران و علاقمندان زياد در باميان نيز دارد ، احمد زى شخص مسلکى  و صاحب طرح هاى خوب بخصوص در بخش رشد اقتصاد مردم و کشور دارد.

 

امروز صد ها زن در چاريکار مرکز ولايت پروان از حامد کزرى حمايت کردند.

  سامعه سادات وکيل منتخب مردم پروان در ولسى جرگه سخنرانى نموده، گفت که يکى از دست آوردهاى مهم حکومت کرزى، بهبود  وضعيت زنان و نقش آنها در عرصه هاى مختلف در کشور است.

نظيفه يکتن از معلمين اظهار داشت که تدوير همين گردهمايى بيانگر آنست که حکومت حامد کرزى، زمينۀ نقش زنان در جامعه را مساعد ساخته است.

او افزود که زنان و دختران در وقت حاکميت طالبان از هر گونه حقوق خود محروم بودند، اما بعد از سقوط آنها ، در همه عرصه ها رشد قابل ملاحظۀ نموده اند.

کمپاينى به حمايت از حامد کرزى از سوى حزب افغان ملت در شهر شبرغان ولايت جوزجان  با شرکت بيش از دو هزار تن به شمول صد ها زن نيز داير شد.

ايوب اسحق زى مسوول دفتر افغان ملت در جوزجان ،طرح و برنامه هاى کرزى در پنج سال آينده را  تشريح کرد و امنيت، پروژه هاى انکشافى، خدمات صحى بخصوص در روستا ها ، بهبود زراعت و محو خشونت عليه زنان را  از جملۀ اولويت هاى کارى  کرزى  بر شُمرد.

انجنيرعزيز الرحمن مسوول ارتباطات کمپاين تبليغاتى کرزى در جوزجان گفت که مردم  با حمايت از کرزى وعده کردند که در انتخابات به او راى ميدهند.

از سوى ديگر حدود ٢٠٠محصل پوهنتون هاى کابل و هرات در ولايت غور تجمع نموده ، گفتند به کسى راى ميدهند که سرک مرکزى غور را قير نمايد.

آنها افزودند که حامد کرزى در سفر خود به غور وعده قير ريزى اين سرک را نموده بود،اما تا حال اين وعده عملى نشده است.

گلبدين يکتن از محصلين نگفت که   به کدام کانديد راى ميدهند، اما  تصريح       کرد : (( هر کسى که وعدۀ قطعى سرک مرکزى غور را بما بدهد، به وى راى خواهيم داد.))

به گفتۀ وى، غور تا هرات ٣٨٠ و با کابل ٤٨٠ کيلو متر فاصله دارد و مردم بخصوص در زمستان به علت برفبارى و مسدودى راه ها تلف ميشوند.

 

محبوب اکبری مسوول ولايتی دفتر بنیاد آزاد وعادلانه افغانستان درغور در  نشست خبری امروز ادعا کرد که از  قدرت وتجهیزات دولتی به نفع کمپاين حامد کرزی استفاده ميشود.

وى استفاده از تعمير هاى دولتى ،حضورمقامات دولتی درمجالس حمایت از  کرزی واستفاده وسایل دولتی ومیدان هوايى را از جملۀ اين موارد خواند و مدعى شد که  همیشه تمام ادارات دولتی غور با وسایل دست داشته خویش به نفع کرزی کمپاین میکنند  .

پرویز یعقوبی کمیشنر حقوقی کمیسیون سمع شکایات ولایتی غور به آژانس خبری پژواک گفت که  نظربه فرمان 38 ریاست جمهوری ،به نفع یا علیه یک کاندید مشخص نباید ازطرف ادارات دولتی سوء استفاده صورت بگیرد.

وی ميگويد که استفاده ازجای ، تجهیزات وقدرت دولتی به نفع یک کاندید خلاف قوانین است ، اگراستفاده هم صورت میگیرد باید یکسان باشد.

وی اظهارداشت تاهنوز 8 مورد تخلف که شامل استفاده ازمکان  و  حضور مقامات دولتی دروقت رسمیات درمجالس انتخاباتى بوده، ثبت شده است.

اما کمال الدين مودودى مسوول کمپاين انتخابات حامد کرزى در غور اين ادعا ها را رد کرده، گفت که مقامات دولتى در کمپاين هاى کرزى شرکت نداشته و از امکانات ووسايل دولتى به نفع کرزى استفاده نشده است.

وى متذکر شد که امروز شمارى از مردم از غور به هرات توسط دو هليکوپتر وزارت دفاع  انتقال داده شدند، اما هليکوپتر دراختيار هر کانديد قرار داده ميشود .

مبارزات انتخاباتى در حالى جريان دارد که کمتر از ٤ روز به پايان مبارزات باقى مانده است. قرار است که انتخابات رياست جمهورى و شوراهاى ولايتى به تاريخ ٢٩ اسد داير شود.

 
Click here to visit pajhwok news website
تصاوير کانديدان
تصاوير مبارزات انتخاباتى
تصاوير روند انتخابات
تصاوير مشکلات روزمره

آيا شما در مورد اين فکر کرده ايد که رئيس جمهور آينده افغانستان چه کسى بايد باشد؟

 
 
 
صفحه نخست | به ارتباط ما | اخبار | رابطه